Elano op de Field Seats bij Ajax-Telstar
19 december 2024
Elano kan zelf niet voetballen, omdat hij de spierziekte Becker Spierdystrofie heeft, een aandoening waardoor zijn spierkracht afneemt. Maar Elano is een groot voetbal fan en kijkt graag met zijn vaders samen naar de wedstrijden. Hoe mooi zou het zijn om naar een wedstrijd van zijn favoriete club Ajax te gaan en misschien zelfs een speler te ontmoeten.
Donderdagmiddag 19 december worden Elano en zijn ouders opgehaald door Jasper van FC Robinstijn. De familie woont in Margraten, dus het is een flink eind rijden naar Amsterdam. Maar dat vindt Elano helemaal niet erg, want hij heeft net gehoord dat hij naar de bekerwedstrijd van Ajax tegen Telstar mag. En omdat het ver weg is voor de familie is er een hele mooie kamer geregeld in het Jaz Hotel, pal naast de Arena. Als de familie aankomt, is Elano direct enorm enthousiast, wat een mooi hotel! We gaan eerst even wat drinken om een beetje bij te komen van de toch wel lange reis. En dot is ook een mooi moment om het cadeautje uit te pakken, een Ajax shirt van zijn favoriete speler Berghuis.
Nadat de hotelkamer is bekeken gaat Elano met zijn vader even buiten kijken. Hij kan bijna niet wachten om naar de wedstrijd te gaan. Even de sfeer proeven en rondkijken, Elano geniet er enorm van. Maar eerst nog even wat eten in het restaurant van het Jaz Hotel. Elano blijkt een enorme fijnproever en vertelt dat hij later graag kok wil worden. Hij bestudeert de menu kaart en kiest voor de Flat Iron Steak. Elano vertelt honderuit over de lekkere dingen die hij allemaal al heeft gegeten. De steak smaakt heerlijk. En dan vraagt Elano: “Waar zitten we eigenlijk in de Arena?”. “Zitten we op de tweede ring?” vraagt Elano? Als we Elano vertellen dat we niet op de tweede ring zitten, maar ook niet op de eerste ring, dan is hij voor het eerst even stil. Hoe kan dat nou? Want het is een hele verrassing dat Elano samen met zijn ouders op de Field Seats van de Vriendenloterij mag zitten. Dit zijn de plekken direct naast het doel, bijna op het veld.
Na het eten gaat de familie snel naar de Arena. Het is al aardig druk en we mogen via de hoofdingang naar binnen. Omdat Elano met zijn ouders een speciale gast is krijgen ze een accreditatie, dat ze toegang krijgen tot speciale plekken, zoals de Field seats en de perskamer. Maar eerst gaat de familie naar de Lounge om even rustig een drankje te drinken. En dan is het eindelijk zover, de wedstrijd gaat beginnen en Elano mag naar de Field seats. Via de tribune loopt hij naar beneden en ziet al snel de Field Seats staan. Wat een bijzondere plekken zijn dit! Elano gaat heerlijk zitten tussen zijn ouders in, iedereen krijgt nog een Ajax sjaal en dan gaat de wedstrijd beginnen.
Elano zit zo dicht op het veld, hij kan het gras ruiken. Wat kan hij de spelers goed zien en wat een geluk, zijn favoriete speler Berghuis start in de basis. In de eerste helft zijn er meerdere kansen, vlak voor zijn neus, maar de bal gaat er helaas niet in. Zichtbaar gespannen kijkt Elano naar de wedstrijd, er wordt niet gescoord in de eerste helft. In de rust gaat Elano met zijn ouders even opwarmen in de perskamer. Dat is bijzonder om hier even rond te kijken. Elano neemt gelijk plaats op de plek van de persconferenties en geniet zichtbaar. Met een drankje en wat lekkers uit de perskamer gaat hij terug naar de Field seats voor de tweede helft.
En hoewel de acties deze helft wat verder weg gebeuren op het veld, heeft Elano wel het allerbeste zicht op de Ajax-spelers die aan het inlopen zijn. Ze lopen allemaal voor de stoelen langs en Owen Wijndal maakt zelfs kort een praatje. En dan, gelukkig valt er een doelpunt! Elano springt op van zijn stoel en juicht. Als even later ook nog de 2-0 valt is Elano helemaal gelukkig. Dit kan niet meer fout gaan. Na de wedstrijd lopen de spelers nog een rondje over het veld en dan gebeurt waar Elano zo op had gehoopt, een ontmoeting met een Ajax-speler. Davy Klaassen komt naar Elano toe en gaat uitgebreid met hem op de foto! Als Elano vlak daarna ook nog een voetbal krijgt is hij helemaal gelukkig en kan nog nauwelijks bevatten wat een mooie avond hij heeft gehad. Nog een paar laatste foto’s en nog even bij het veld kijken en dan is het tijd om terug te gaan naar het Jaz hotel. Nog vol energie wil Elano nog wel even wat drinken en praten we nog even na over de bijzondere avond. Alle foto’s en filmpjes worden nog een keer bekeken en Elano raakt niet uitgepraat. Maar dan is het tijd om te gaan slapen in het Jaz hotel, wat zal Elano heerlijk slapen en dromen over deze mooie dag.
Quote van Elano: “Wat een bijzondere plekken zijn dit!”

Elano in de Johan Cruyff Arena
EEN SPECIAAL WOORD VAN DANK AAN:
- Vriendenloterij
- Jaz Hotel
- Ajax Fanshop Kalverstraat
- Davy Klaassen